עורך דין קריפטו – האם יש דבר כזה?

בשנים האחרונות הישראלים מוצאים לעצמם עוד ועוד אפיקי השקעות שונים, בין אם מדובר בניירות ערך, נכסי נדל"ן בארץ ובחול ועוד שווקים בינלאומיים אחרים. עם זאת אחד מהשווקים הנחשבים יחסית לדי חדשים אלו ללא ספק המטבעות הדיגיטליים, המספקים לא רק תשואות נאות והתעניינות של משקיעים בכל רחבי העולם אלא גם לא מעט תנודות כיאה לכל שוק חדש. עם זאת לא מעט משקיעים זקוקים להיוועצות לאו דווקא בנושא ההשקעות או בפיזור המטבעות הדיגיטליים שלהם, אלא דווקא בהתייעצות משפטית אשר תוכל לעזור להם להתגבר על מכשולים שונים העלולים להופיע עם סוג השקעה חדשני שכזה.

מיסוי, רגולציה והגנה: כאשר מדובר בשימוש בעורך דין המתמחה בנושא מטבעות דיגיטליים ולרבות מטבע הקריפטו, חשוב לזכור כי מטבעות אלו אינם עומדים בהגדרה של מטבע רגיל ועל כן קיימים חוקי מיסוי שונים בין מדינה למדינה, כאשר אפילו במדינת ארצות הברית חוקי המס יכולים להשתנות. שנית חשוב לזכור כי כמו כל הכנסה חשוב שלא להתחמק מתשלום מס, אלא להיוועץ עם עורך המתמחה בנושא ולבצע גילוי מרצון. הליך זה יאפשר דיווח והסדר אל מול רשויות המס, ובכך ניתן יהיה להימנע מחובות אל מול רשויות המס ובהסדר ראוי. שירתיו של עורך דין המתמחה במטבעות דיגיטליים, נוגע כמובן גם באזור פחות נעימים כמו גניבות ועקיצות אפשרויות. מקרים אלו ידרשו לא רק התערבות משפטית והסתמכות על ערכות משפטיות, אלא גם חקירה יסודית.

איך לבחור עורך דין המתמחה במטבעות דיגיטליים?

בראש ובראשונה כאשר נבקש להשתמש בשירותיו של עורך דין המתמחה בעולם המטבעות הדיגיטליים, חשוב לוודא כי הוא אכן מתמחה בעולם זה ובעל ניסיון. במידה ונבחר בשירותיו של עורך דין שאינו מתמצה במטבעות אלו, ייתן ולא רק שנשלם לחינם אלא גם לא נקבל תוצאות. שנית מומלץ לוודא המלצות קודמות, שכן עולם המטבעות עודנו חדש יחסית ומומלץ במקרים כאלו לרכוש שירותים עם המלצות מוכחות ולא רק הבטחות. לסיכום, בנושאים כאלו אין להקל ראש, לכן מומלץ לפנות למספר עורכי דין לפני שמגיעים להחלטה.